Bige László azért támogatja a baloldalt, hogy elkerülje az igazságszolgáltatást
A Fidesz képviselője felszólalásában azt mondta: Bige László nagyvállalkozó "vélhetően" azért támogatná a "Gyurcsány Ferenc vezette baloldal miniszterelnök-jelöltének", Márki-Zay Péternek a kampányát, "mert azt reméli, hogy ha hatalomra kerülnek, akkor nyomást tudnak majd gyakorolni az igazságszolgáltatásra az ellene folyó eljárások megszüntetése érdekében".
A kormánypárti politikus Bige Lászlót "oligarchának", "vörös bárónak", "Gyurcsány bizalmasának" és "baloldali milliárdosnak" nevezte. Rámutatott: a Gazdasági Versenyhivatal rekord nagyságú, 14,1 milliárd forintos bírságot szabott ki Bige Lászlóra, miután megállapította, hogy a vállalkozóhoz köthető nitrogénművek cégcsoport jogsértően törekedett éveken keresztül a partnerek és a cégcsoportok közötti, illetve a viszonteladó partnerei közötti verseny, valamint az import korlátozására.
Szerinte ez azt jelenti, hogy a cég jogellenes kartellezéssel folyamatosan nyerészkedni próbált a magyar gazdákon azzal, hogy korlátozta a versenyt a műtrágyapiacon. Hozzátette: Bige László nemcsak a gazdáknak okozott jelentős kárt, hanem hűtlen kezelés bűntette miatt is vádat emeltek ellene, mert 2 milliárd forinttal károsította meg saját cégét, miközben több mint 700 millió forint vesztegetési pénzt is felvett.
"Mindezekért cserébe Bige László semmi mást nem kér a baloldaltól és annak jelöltjétől, Márki-Zay Pétertől, hogy segítsen neki, hogy az igazságszolgáltatás ne vonja felelősségre. Ez igazi bolsevik módszer" - fogalmazott.
Farkas István, az agrártárca államtitkára egyetértett a Gazdasági Versenyhivatal döntésével, szerinte a kiszabott büntetések arányosak, nem veszélyeztetik a hazai műtrágya-ellátás biztonságát, egyúttal megelőzik a hasonló események megismétlődését.
Úgy értékelt: a kartellező cégek jelentős károkat okoztak a versenytársaknak és a magyar vásárlóknak egyaránt.
Kifejtette: Bige László cégcsoportjának tagjai a "korbács és kalács elv" használatával korlátozták az importbeszerzéseket és a termékek szabad árazását, valamint a vevőkért folyó versenyt is. Ezt a magas profit reményében tették úgy, hogy a mindennapi élelmiszerek megtermeléséhez szükséges alapvető anyagokat drágították meg jogellenesen. Szerinte a jogsértés hatásai tovább gyűrűzhettek az élelmiszerpiacra is károsítva ezzel minden magyar fogyasztót.
(MTI-fidesz.hu)